Vytrvalostní sezóna 2019 - a co bude dál?

09.11.2019

LUCKY

3.místo v CEN 60 km Hošťka v květnu, 8.místo na mezinárodních závodech v Budislavicích CEI* 80 km. Do třetice letos s Robinem vyrazili do Šamorína na další mezinárodní osmdesátku, kterou úspěšně dokončili na 7. místě, ale bylo jasné, že monotónní úseky podél Dunaje Luckyho dost nudí a ztrácí chuť běžet. 

V žebříčku seniorů je Robin letos na 19.místě a v žebříčku dvojic na 25.

Sethi letos nevyběhl, Dan podniká a má málo času na trénink, ale příští rok Setík slaví dvacetiny, tak si třeba nadělí nějaký pěkný závod. Momentálně stále testuje ohrady a naši trpělivost s jeho utíkáním - prostě z druhý strany ohrady je tráva vždycky lepší. 

Byli jsme opět v Šamoríně
Byli jsme opět v Šamoríně
Lucky 30 - Šamorín CEI*80 km
Lucky 30 - Šamorín CEI*80 km
Sethi - lepší tráva je VŽDYCKY za ohradou
Sethi - lepší tráva je VŽDYCKY za ohradou


HAŠA měla premiéru

První závod a na domácí půdě. Vůbec jsem nevěděla, co můžu čekat, jak se bude chovat mezi koňmi, rozhodnutí přece jen kobylku vytáhnout padlo na poslední chvíli. Jenže ona se prostě chovala tak, jak se dalo předpokládat - nebojácná, zvědavá, mírně opatrná, než si je jistá, o co jde. Jely jsme 20 km okruh a Haša byla po celou dobu úžasná, řekla bych, že si to dost užívá. Dokázala zůstat pod kontrolou, i když nás předjeli koně, když jsme jely samy. ALE - chlazení se jí nelíbilo, což chápu, moc jsme to netrénovali. Další ALE - přestože u vstupní veteriny stála jak socha a bylo jí jedno, že se kolem rvou psi a je tam rušno, po projetí cílovou čárou nastalo drama. Jednak jsem jí příliš rychle odsedlávala a skřípla jsem ji - to už začala jančit, pak se nechtěla nechat změřit, natož na sebe nechat lít vodu. Volala jsem na holky, ať mi podají namočenou houbu - načež se ke mně jedna z nich plížila s velkou houbou, ze které kapala voda. Velmi strašidelné...No nic, kašlem na to, jdeme rovnou do veteriny. Jenže shora od lesa dojížděli další koně - a Haše to celé asi najednou došlo... že...jsou...to...cizí koně. Běhala kolem mě, u veteriny nepostála a tak nějak nakonec odešla s verdiktem "nevyšetřitelná" a tedy vyloučená. Takže máme na čem pracovat pro příští sezónu. Každopádně na trati se chovala jako profík.

I. Závody v jezdecké vytrvalosti v Černé

Ano, uspořádali jsme první závody v Černé - soutěže od 20 km do 80 km. Vzhledem k pořadatelské premiéře, která nás všechny vytížila na 100 %, nikdo z Ambra nestartoval ve vyšších soutěžích, jen já jsem si odskočila na ti dvacítku. Bylo fakt to hodně náročné, ale myslím, že se nám závody povedly - a příště budeme ještě lepší. Děkujeme sponzorům - De Heuss, Dekathlon, Bio-babička, Arcaro, s.r.o. Lence Rychtecké za floty, Lence Uhrové a Hance Išové za výborné občerstvení, firmě Výtahy. Účast byla nad očekávání, počasí přálo, nikomu se nic nestalo, všichni se dobře najedli, rozhodčí a veterináři super - jen bohužel rozhodčí Petr Hladiš k nám už příště nepřijede. Dva týdny po našich závodech tragicky zahynul, což nás dost zasáhlo, protože to byl prima člověk. 


Na fotky z našich závodů se můžete podívat na těchto odkazech:

https://natkater.rajce.idnes.cz/Vytrvalost_Cerna_u_Merina_10.8.2019_-_1._cast/

https://natkater.rajce.idnes.cz/Vytrvalost_Cerna_u_Merina_10.8.2019_-_2._cast/ 


A co bude dál? 

Luckyho čeká od ledna zahájení přípravy na další sezónu, kdy by měl zvládnout obtížnost o stupeň vyšší - tedy ST. 

Haša bude šestiletá a tak nějak musí získat rutinu na 20-40 km. Vedle toho se bude chystat na svou roli hiporehabilitačního koně pro děti. No a možná vytáhneme na nějakou dvacítku i Patrona s Lenkou Rychteckou jun.


Sdružení AMBRA, z.s.
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!