Podmitrov a jiné letní aktivity

01.08.2020

Po pilné přípravě se 10 cvičenců z Ambry zúčastnilo 31.července tradičních paravoltižních závodů v Podmitrově, kam se tradičně všichni moc těšíme. Patrona jsme nevezli, protože chlapská část týmu řešila doma seno a prostor pro nové ustájení a nechtěli jsme  ubírat kapacitě jejich času a sil, protože stěhování koní spěchá. Ambrácká desítka cvičila jak na koních, tak na barelu, v jednotlivcích a  dokonce dvakrát ve dvojicích!! 

Očekávání

Lidka s Renčou absolvovaly v Podmitrově celé týdenní soustředění, takže startovaly téměř na domácí půdě. Týden intenzivní přípravy oběma holkám prospěl - a nejen výkonem, ale i na duši. 

Lidka a Renča Kujalovy v Podmitrově
Lidka a Renča Kujalovy v Podmitrově

Kromě dvojčat Renčy a Lidky jsme měli v závodním týmu ještě jedna dvojčata, ovšem o mnoho let mladší - 4letou Karolínku a Františka. Přestože poctivě chodí do nedělního kroužku, nebylo jasné, jak se vypořádají s nároky závodního dne - a co předvedou nebo nepředvedou. Další neznámou premiérou byla Nikča, která dva roky s námi jezdí na závody, ale nikdy nechtěla cvičit. Letos si dala říct, pilně cvičila doma i na tréninku, ale zda zacvičí před rozhodčími? 

Zbytek našich cvičenců, to už jsou ostřílení harcovníci - Lenka, Eliška, Boža, Kubík, Terezka. Holky si secvičily také dvojice - Lenka s Eliškou si jako první vymyslely pěknou sestavu a po nich se nadšeně do boje pustily i Terezka s Božou.  No a jestli příště přijede i druhá Terezka, bude nás 11 !!

Valiska a Bes

Zaznamenala jsem mírné předzávodní remcání a stesky ohledně Patronovy neúčasti - protože na Paťovi jde všechno tak dobře...neb jeho hřbet poskytuje cvičný prostor o velikosti žíněnky a na krku by se dalo pohodlně posedět s dýmkou a sledovat západ slunce...

Nicméně obavy nebyly na místě. Ambráci měli příležitost cvičit na naprosto skvělé a pohodové klisně Valisca z Drásova s lonžérkou Klárou Kotolovou, dvojici Lenka a Eliška převzala na svůj hřbet Besina s lonžérkou Vandou Caskovou. Co více si přát?

Lenka na krku Valisky, lonžérka Klára Kotolová, díky!
Lenka na krku Valisky, lonžérka Klára Kotolová, díky!

Jak jsme cvičili?

S ohledem na zatížení táborových koní a vedro se povinné sestavy cvičily na barelu. Malá dvojčata si předtím ještě zkusila nástup, ale bylo jasné, že poběží se mnou za ruku (jinak ne), nebylo zcela jasné, zda budou chtít předvést sed, holubičku, mlýnek a klek. A předvedli.

Zacvičí - nezacvičí Nikča? A taky první kolo zvládla!!  Mlýnek sice nedává celý, ale už jen to, že odstartuje a snaží se zacvičit jednotlivé cviky, je obrovský úspěch. Terezka má také s mlýnkem problém, ale s pomocí ho dotočí - a dotočila. Malá bojovnice! Lenka, Eli, Kubík, Lída, Renča... ti všichni tu, připusťme, trochu nudnou povinnou sestavu odcvičili už s jistou rutinou. Zkrátka všichni naši cvičenci předvedli v povinných sestavách co možná nejlepší výkon. Mrkněte se:

Na barelu zvítězila Karolínka před Fájou, 3. Terezka a 4. vítězné místo Nikolka
Na barelu zvítězila Karolínka před Fájou, 3. Terezka a 4. vítězné místo Nikolka
Boženka Habartová 3. místo - každý rok se zlepšuje!
Boženka Habartová 3. místo - každý rok se zlepšuje!
Lenka Rychtecká 2. místo, Eliška Rychtecká 3. místo a bezkonkurenční Štěpán Švarc vítěz
Lenka Rychtecká 2. místo, Eliška Rychtecká 3. místo a bezkonkurenční Štěpán Švarc vítěz

Lída Kujalová - povinná sestava

Čekání na start...vedro
Čekání na start...vedro

Čas oběda rychle utekl. Tedy jak komu. Vedro a těsné dresy spolu nejdou dohromady, ale ve stínu stromů se to dá... 

Volné sestavy už jsou zajímavější a pestřejší, o což jsme se letos snažili ve zbytku po-covidové sezóny. Boža s Lenkou si ale musely ty své cviky v Podmitrově přizpůsobit. Lenka má na Patronovi stoj kontra, což si přece jen na jiném koni netroufla, Boža zase vynechala most. Šlo pak hlavně o to, aby sestavy předvedly plynule a čistě. Valiska pod vedením Kláry jim byly oporou a před začátkem měli ještě všichni možnost si vyzkoušet vysoké ryzce pár cviků. Lída s Renčou podaly velice snaživý výkon a byla na nich vidět týdenní intenzivní průprava, Lenka s Eliškou jsou naše nejzkušenější cvičenky a na jejich výkonech je to vidět.  Letos už Eli cvičí ve své kategorii ofiko na koni, protože oslavila letos 8mé narozeniny. Kubík měl svou oblíbenou skladbu a jeho výkon mě nesmírně bavil. Cvičil s hudbou, prostě si pohyb na koni užíval a bylo to tak nakažlivé, že jsem se přistihla, jak se celou dobu usmívám a vůbec mi nevadilo, že sem tam ty ruce, nohy nepropnul. Měl svou unikátní show! Jako poslední na koni startovala Boža a zabojovala fantasticky. Neudělala chybu, bylo to plynulé, v dobrém rytmu, dotažené a ona je prostě Unstoppable, jako její písnička.

Dvojice Lenka Rychtecká a Eliška Rychtecká

Na barelu ve výhni letního odpoledne Nika odcvičila a nezapomněla na mě několikrát mezitím zvednout palec. Gesto jsem opětovala z obavy, aby vůbec pokračovala. Jen mi hlavou proběhly její začátky na koních, jak nám za jízdy seskakovala, někdy jezdila a jindy moc ne. Jak se ráda o koně stará a jak si našla stařičkého Doltéra, kterého si vodila na kolbišti. A taky jak nechtěla na barel vůbec vlézt, natož cvičit. Ale cesta je cíl, a tak jdeme dál a uvidíme, kam dojdeme. Občas zůstaneme stát na místě, jindy je pokrok skokový. 

Terezka má letos jinou sestavu a předvedla ji na maximu, jako správná závodnice. Když začínala, byl to trochu krok do neznáma, ale velký a dobrý krok. Velký respekt k jejímu výkonu. 

Terezka Dovicová (TP2) a její volná sestava

Malá dvojčata - Kája zacvičila precizně, Fája nápaditě - až jsme mysleli, že z toho bude nějaký výskok. Každopádně měli svou premiéru za sebou a hurá do bazénu!

Dvojice Lenka a Eliška na Valisce pro mě byla příjemnou podívanou - samozřejmě mám tendenci sledovat je především jako celek, zda je to harmonické, s hudbou, pozitivní a předvedené s lehkostí. A to se mi líbilo a moc. Další naše dvojice - na barelu Terezka a Boža (video ke konci výše). Boženka v kategorii ZO (zdravotní oslabení) a Terezka kategorie TP2 (těžké postižení). Předvedly hezkou, plynulou sestavu, kde jedna doplňovala druhou a nějaký handicap smetly z povrchu barelu. Holky, tleskám! Původně to znělo jako bláznivý nápad, ale výsledek je úžasný. Všechno jde, když se hodně chce!! Sestava první skupiny Ambry je na spadnutí:))

Umístění:

Na dekorování jsme si počkali dvě hodiny, protože táborníci měli ještě večeři. Ale v Podmitrově je pro děti tolik zábavy, závodní nervozita opadla a zmrzlina, klouzačky , lanoví, zvířátka a bazén stačily udržet dětskou netrpělivost na uzdě. A po dekorování gejzíry bonbónů si přece nenechají ujít:))

Kategorie barel:

  1. Karolína Buřičová
  2. František Buřič
  3. Tereza Dovicová
  4. Nikola Švejdová

Kategorie ZO

3. Božena Habartová

Kategorie LP

2.místo Lenka Rychtecká

3.místo Eliška Rychtecká

11.-14.místo

Jakub Jelínek

Renata Kujalová

Ludmila Kujalová

Dvojice

2.místo Lenka a Eliška Rychtecké

3.místo Terezka Dovicová a Boženka Habartová

Gratuluji všem, díky za zapůjčení Bes(t) a Valisky, za lonžování Vandě Caskové a Kláře Kotolové, za krásné závody, kam určitě za rok zase přijedem v hojném počtu.

Na závěr pár fotek z našich letních aktivit... z kroužků, vyjížděk, klubových klání

kravinky v kroužku
kravinky v kroužku
A seno je uklizené
A seno je uklizené
Takhle???
Takhle???
Lenča a Eli ve dvojici
Lenča a Eli ve dvojici
Kessy nesmí chybět
Kessy nesmí chybět
Lidky krásná fotka s Doltérem na Idnes - škoda malého formátu
Lidky krásná fotka s Doltérem na Idnes - škoda malého formátu
Když fotíte dítě na sudu a pak najdete na fotce Káju v akci:))
Když fotíte dítě na sudu a pak najdete na fotce Káju v akci:))
Lucky - nejen vytrvalost, ale i nová posila hiporehabilitačního týmu. Tak to bylo při jeho koupi v plánu a tak tomu je. Je úžasný!!!
Lucky - nejen vytrvalost, ale i nová posila hiporehabilitačního týmu. Tak to bylo při jeho koupi v plánu a tak tomu je. Je úžasný!!!
Martínek a Patron
Martínek a Patron
Niky cvičí, hurá!!!!
Niky cvičí, hurá!!!!
Árčí a stacík, kámoši jak hrom
Árčí a stacík, kámoši jak hrom
Gambíno a stacík - velké leštění!!
Gambíno a stacík - velké leštění!!
Nedělní vycházky směr pohádkový les
Nedělní vycházky směr pohádkový les
Sdružení AMBRA, z.s.
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!