Naše poslední paravoltižní závody

17.09.2020

Jako LETOS poslední, né, že bychom měli zaječí úmysly a chtěli paravoltiž opustit. Protože stačí jet na závody a hned je jasný, že to holky prostě baví a motivuje A VŠICHNI SI TO UŽIJEME. A Kuba taky. V Drásově jsme byli poprvé, super vzdálenost, hodinka cesty. TJJ Lucky Drásov není v pořadatelství žádný nováček, vždyť mají za sebou i Mistrovství světa ve voltiži 2008 a řadu mezinárodních závodů ve voltiži. Tohle byly jejich první paravoltižní závody.

Navigace nás zavedla až ke stájím. Krásné počasí, prostorná jízdárna. Protože naše dvojka Kája a Fája zalehla s nějakým nachlazením, startovalo za Ambru 8 odvážných:

Lída Kujalová, Renata Kujalová a Kubík Jelínek v kategorii MP2, Lenka a Eliška Rychtecké - kategorie LPT, Boženka Habartová v ZO, Terezka Dovicová v TP2 a Nikolka Švejdová MP2.

Ludmila Kujalová - 10,místo

Cvičili jsme stejně jako v Podmitrově na Valisce z Lucky Drásov. Patron si na své účinkování musí počkat, protože se pořád ještě prioritně řeší stěhování koní a nejsou lidi na převoz našeho mamuta. Valiska je ale nesmírně hodná, její lonžérka Klára Kotolová ji umí dobře nachystat a vést, takže jediný trošku problém je ten, že je poněkud užší než Patron.

Tereza Dovicová - 1.místo

Nejprve povinné sestavy - trochu nuda, ale všichni se snažili o co nejdokonalejší předvedení - nebo aspoń vlezli na sud - jako Nikča. Nikolka měla cvičit jen na barelu stejně jako Terka, nabíhat do kruhu společně. Barel byl ovšem dost vysoký (nojo, prostě voltižáci), o hodně vyšší než náš, co máme na kolbišti. Průšvih. Nikču jsme tam sice vysadily, ale bylo od začátku jasné, že tohle není její den. Zvládla sed a náznak na mlýnek.Tak nějak jsme s Lenkou u ní postávaly a snažily se jí tiše radit, to ještě zkousla, pak jemně nařizovat, ať třeba ten klek... po chvilce se nám podařilo, že předvedla z vysokého barelu pěkný, samostatný sešup a odmítla dále s kýmkoliv diskutovat o nějaké volné sestavě. Ale my víme, že nás příště překvapí.

A to jsme ji den předtím při tréninku nemohli dostat ze sudu, kde cvičila a cvičila. Ale i tohle k závodům patří. Terezka se výšky nezalekla, ale ta velká madla jí dala zabrat. Přesto zacvičila i celý mlýnek.

Koňo-cvičenci odcvičili povinnou s maximálním nasazením, Kubík mlýnek poněkud urychlil, ale jinak dobrý, vlastně u všech bylo hodnocení něco mezi dostatečný, uspokojivý a dosti dobrý, když vezmete stupnici hodnocení. V povinných byste museli být dokonalí jak sochy v orloji, aby jeden dosáhl na osmičku, nebo devítku. Aspoň je kam se zlepšovat. Nejlepší povinnou měla Lenka (nejvyšší známka 6,8). Co nám tedy opravdu moc nejde, jsou nástupy. Naše skupinka cvičící na koni nám dopřeje napínavou podívanou, když do kruhu sice celkem synchronizovaně naběhne, jenže zvolí špatný směr a než se seřadí před správným stolkem hlavního rozhodčího a na "teď" se ukloní, mám pocit jako ve vrcholné scéně nějaké severské detektivky. A opět si slibuji, že na tomhle musíme zapracovat, protože to je samozřejmě hlavně moje chyba

Stupnice:

10 vynikající

9 velmi dobrý

7 dosti dobrý

6 uspokojivý

5 dostatečný

4 nedostatečný

3 téměř špatný

2 špatný

1 velmi špatný

0 nepředveden, nebo "výsledek srážek"

Dvojice

...měli jsme dvě dvojice - Elišku s Lenkou a Božu s Terezkou, obojí na barelu, neb jsme chtěli pošetřit Valisku. Předvedení - neudělaly holky chyby, ale samozřejmě je ještě co pilovat. Proč jsme vlastně neudělali skupinu - ta je v plánu na příští rok.

Umístění:

LPT:

2. Lenka Rychtecká

4. Eliška Rychtecká

Barel

1.Terezka Dovicová

2. Nikola Švejdová

MP2

10.Jakub Jelínek

11. Ludmila Kujalová

12. Renata Kujalová

ZO

7. Božena Habartová

Dvojice

5. Lenka Rychtecká a Eliška Rychtecká

7. Tereza Dovicová a Boženka Habartová

Gratulujeme všem cvičencům, díky moc za jejich výkony. Kvalifikaci na MČR jsme splnili, ale s ohledem na situaci našich koní sezónu končíme a budeme se těšit na Mistrovství ČR 2021.

Lenka Rychtecká 2.místo
Nikola Švejdová 2.místo
Lenka Rychtecká - 2.místo
Jakub Jelínek - 11.místo
Eliška Rychtecká - 4.místo

Volné sestavy jsou mnohem zábavnější

Kubík do té své opět vnesl originální prvek, tentokrát jakýsi "kmitočet nohou" a opravdu se snažil do každého cviku dát maximum. Renata s Lídou, které obě vysazoval na Valisku Peter Polack z Epony Brno (díky Petře!!), předvedly statečný výkon. Lence se sestava povedla až na malinké zaváhání v bočním stoji. Boža je boží, vyzkoušela si stojku a zvládla ji, malé zaváhání při letadle a stoji jí však ubralo bodíky, takže na bednu to dneska nebylo. Nevadí, víme, na čem zapracovat. Vždyť v Podmitrově zaválela se skóre přes 8 a byla třetí. Dvojice na barelu byly oproti dvojicím na koni bodově v nevýhodě, což je spravedlivé, nicméně příště dvojici Lenka s Eli už jedině na koni. Terezka s Boženkou odcvičily dvojici moc pěkně, jen potřebujeme Bože přidat do dvojice něco těžšího, aby byly vyšší bodíky a posunuly se ve výsledkové listině výš.

Jinak občerstvení super - jak malé, klubové, tak v restauraci, i žetonků na vanilkovou zmrzlinu bylo dost pro všechny (a někdy ani nebyly potřeba). Dalo se zalézt do stínu, sednout na lavičky, zajít pro kousek štěstí pro tombolu nebo se dívat a tleskat ostatním. Nikče se už odpoledne zlepšila nálada a při dekorování nadšeně tleskala každému umístěnému s vervou jí vlastní. Kromě pěkných cen v taškách cvičenců trenéři dostali pytel cibule a česneku (náramně se mi hodí. Takže do Drásova příště ano...

Mám cibuli!!